Spotkania ze SCRATCHem

Projekt „Spotkania ze Scratchem, czyli myślę, programuję, dzielę się” stanowi element programu WIE i dotyczy inicjatyw związanych z rozwojem zainteresowań i talentów dzieci i młodzieży.

Poprzez realizację projektu pragniemy:

• Rozwijać i promować aktywność uczniów w zakresie informatyki i twórczego wykorzystania nowoczesnych technologii;

• Rozwijać umiejętności rozwiązywania problemów z różnych dziedzin w formie algorytmów i ich realizacji komputerowej w wybranym środowisku Scratch;

• Stworzyć uczniom okazję do osiągnięcia sukcesu i zaprezentowania swoich osiągnięć programistycznych.

Projekt Spotkania ze SCRATCHem jest realizowany w ramach zajęć pozalekcyjnych z informatyki dla klas 4-6 w SP73 w formie warsztatów stacjonarnych oraz metodą e-learningową.

Uczniowie pracują w środowisku SCRATCH stworzonym przez największą w USA uczelnię techniczną MIT specjalnie do celów edukacyjnych, w którym programuje się w sposób wizualny, intuicyjny i motywujący.

Uczestnicy uczą się tworzyć proste aplikacje: gry, historyjki, animacje; wymieniają się pomysłami i rozwiązaniami, publikują swoje prace, oceniają prace innych i sami podlegają ocenie międzynarodowej społeczności na portalu scratch.mit.edu. Uczą się kreatywnie myśleć i pracować.

W ramach I edycji zajęć Spotkania ze Scratchem odbyły się:

• Warsztaty dla uczniów

• Rodzinne warsztaty Scratcha

• Międzyszkolny Turniej Scratcha

Odwiedza nas 8 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
Copyright (c) Spotkania ze SCRATCHem 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone .
Designed by mixwebtemplates.com